Co s sebou

Co potřebuje Vaše dítě do mateřské školy

1. Lehké pohodlné oblečení do třídy(tepláčky, legínky, zástěru...)
  2. Starší oblečení pro pobyt venku (odpovídající počasí + holínky, pláštěnka- ponechat celoročně ve školce)
  3. Domácí obuv (pohodlné bačkůrky, které si dovede samo obout)
  4. Náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčošky, mikina, tepláky apod.)
  5. Pyžamo (pokud dítě ve školce bude spát)
  6. Kartáček na zuby a zubní pastu, jen pro děti starší 3 let a je dobrovolné (kelímek dostane v MŠ)

Je velmi důležité všechny věci označit jménem.

Bačkory

Je potřeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají, chodí po schodech, takže je nutné, aby jim dobře držely na noze. Nejsou proto vhodné např. pantofle ani pletené bačkory s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkorky s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nožky. Pokud možno bez suchých zipů (zatrhává se koberec) a bez tkaniček, neboť děti si bačkorky často zouvají (např. při cvičení), a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech. Prosíme, podepsat.

Oblečení

Není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.

Do třídy – běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí – tričko + punčocháče, legíny nebo tepláčky. Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, druky. Ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC.

Sada náhradního oblečení do tašky v šatně: spodní prádlo, trička, punčocháče, ponožky,aj. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle, … a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky – je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité.

Oblečení na zahradu a na vycházku – tepláky nebo pohodlné kalhoty a bundu, kecky či obdobné boty, holínky + pláštěnku

Pyžamo – až se vaše dítě rozkouká ve školce a za několik týdnů bude potřeba, aby zde zůstávalo do odpoledne. Zase stačí levné, ale nezapomeňte jej podepsat. Často se sejde několik stejných pyžam a může dojít k záměnám. Pyžama si děti přinášejí vždy v pondělí, v pátek si je berou domů na vyprání.

MŠ zajišťuje: ručníky, povlečení

Svátek a výročí

Svátek má Soňa

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé.