Bezpečnost dětí

• Za bezpečnost dětí v prostorách školy a zahrady odpovídají rodiče před prokazatelným předáním dítěte paní učitelce a po prokazatelném převzetí dítěte od paní učitelky.
  • Dále rodiče odpovídají za bezpečnost vlastních dětí při adaptačním režimu, při společných akcích v provozní době školy ( např. vánoční besídka+ následné posezení v MŠ) a při akcích po skončení provozu školy ( např. Pohádkový les, apod.)
  • Jinak po celou dobu pobytu dítěte v MŠ odpovídají paní učitelky (tzn . od doby převzetí od rodičů po dobu předání dítěte rodičům nebo jimi pověřené osobě)
  • Stručné informace o dětech předávají rodiče učitelce (nebo naopak) ráno – do 8.15 a nebo v odpoledních hodinách při předávání dítěte rodičům.
  • Delší rozhovor s učitelkou nebo ředitelkou školy je nutno domluvit na dobu, kdy nepracují s dětmi.

Prosíme rodiče o odpovědný přístup a včasné nahlášení ZMĚN, týkajících se :

• Telefonních čísel!
  • Zdravotní pojišťovny
  • Dále žádáme rodiče, aby v zájmu zdraví dětí , nahlásili každou změnu zdravotního stavu dítěte, popřípadě výskyt infekční choroby v rodině.
  • V zájmu ochrany zdraví předávejte děti zdravé- bez projevů onemocnění- společně tak předejdeme vzniku a šíření infekčních onemocnění mezi dětmi
  • Žádáme rodiče o prokazatelné předání dítěte učitelce
  • Podávání léků v MŠ je zakázáno.
  • S ohledem na zdraví ostatních dětí má učitelka PRÁVO VYLOUČIT Z KOLEKTIVU DÍTĚ s RÝMOU, KAŠLEM, ZÁNĚTEM SPOJIVEK,ALE I DĚTI, U KTERÝCH SE VYSKYTNOU VŠI ( v takovém případě může být dítě přijato do školky pouze s potvrzením od lékaře o možnosti opětovného zařazení do kolektivu dětí )
  • Zákonní zástupci jsou povinni sledovat zdraví svých dětí a vyloučit je ze vzdělávání v MŠ v případě onemocnění.
  • Pracovní zaneprázdněnost zákon.zástupců nemůže být důvodem k nevyzvednutí dítěte ze školky.
  • Při závažném a opakovaném porušování těchto povinností by byl dán důvod pro ukončení předškolního vzdělávání ve smyslu §35 odst.1 písm.b) školského zákona.