MŠ Pyšely
Mateřská školaPyšely

​​reditelka@mspysely.cz

Motto školky:
„Svět je velká skládačka, složená z mnoha dílů, všichni, i Ty, jsi jeho součástí“

Ohlédnutí....

Co si o školce myslí budoucí prvňáčci?

Co si o školce myslí budoucí prvňáčci?Na naše otázky odpovídaly na konci šk.roku předškoláci z oranžové a zelené třídy, kteří odchází do 1.třídy.

Zeptali jsme se jich.Ptáme se každý rok a každý rok nás překvapí, dojmou, rozesmějí nebo donutí k zamyšlení.Zajímá  nás, jak se ve školce cítí, zda sem chodí s radostí, co je baví a zajímá a čemu by se naopak vyhnuli a co bychom my mohli případě změnit.Ověřujeme si, že přemýšlí a zformulují svoji myšlenku do srozumitelného sdělení a že ji umí vyjádřit .Je to jeden z našich cílů.Jejich odpovědi jsou upřímné, jednoduché a pochopitelné.Nebojí se sdělit nám svůj názor, svoji radost nebo naopak obavu, nebojí se zhodnotit školku v dobrém i v tom horším.Kéž by jim to vydrželo i nadále a kéž by mohli svobodně říkat co si myslí, co potřebují a co se jim líbí nebo nelíbí a kéž by jim dospělí naslouchali..

Názory některých dětí na otázky :" Co se ti ve školce líbilo? Co se ti nelíbilo, co by se mohlo změnit ? Co ses ve školce naučil?" si můžete přečíst níže :

Honzík: Ve školce se mi líbila rozlučka s Miládkou, bublinková party,mně se líbilo všechno.Nelíbí se mi, když křičíme v jídelně.Naučil jsem se být hodný na kamarády a na p.učitelky.

Anička : Ve školce se mi líbilo, jak byl sníh a čerti ve školce.

Eliška : Líbil se mi karneval, miluju Kristiana.Nelíbil se mi odpočinek, naučila jsem se nikomu neubližovat.

Matěj : Naučil jsem se , že nemám kopat kamaráda.Líbila se mi rozlučka- hrozně moc se mi líbilo, jak si hrajeme na zahradě.Vadilo mi, že nechodím po obědě.

Vilda : Rád jsem chodil do lesa.Vadí mi, když křičíme.Naučil jsem se vyrábět.

Matěj : Líbilo se mi jak tady vaří.

Eliška : Mně se ve školce líbí hračky.Nelíbí se mi, když se se mnou někdo hádá.

Eliška : Když jsme byli na pařízkách- viděli jsme někdy koně a psy.Naučila jsem se kličku a točit obručí na ruce.

Tomášek :Mně se líbí zahrada a obrázky, které dáváme na magnetickou tabuli.Naučil jsem se roční období.Vadí mi, když děti mluví nahlas, mám toho plnou hlavu a nemůžu se soustředit.

Nikolka: Ráda jsem si hrála s panenkami.Naučila jsem se kroužit s obručí.

Pepinka : Líbilo se mi divadlo a zamčení v bublině.Naučila jsem se hezky malovat.Vůbec se mi nelíbilo, když na mě někdo házel písek

Maruška :Ráda jsem chodila na pařízky, kde jsme si hráli.Nelíbilo se mi spaní.Mohlo by se změnit také to, že by děti učily pani učitelky.Naučila jsem se hezky poděkovat.

Milda : Naučil jsem se stavět pěkné stavby, malovat a kreslit.Vadí mi hukot, hluk a když někdo bouchá.Ve školce se  mi líbilo všechno, jsem tu rád.

Ella : Líbily se mi výlety.Naučila jsem se plavat v bazénu.Venku mi vadilo, když na paloučku nám děti kradly co jsme si našly.

Krystian : Nelíbilo se mi ,když mi někdo boural stavby.Naučil jsem se kreslit auta.Nejvíc se mi líbili myslivci.

Majda : Naučila jsem se dobře držet tužku.Jsem spokojená, chodím do školky ráda.

Agátka : Nejvíc se mi líbila keramika a flétna, ale nevím proč..jinak jsem spokojená, protože jsem se také naučila vyrábět lodičky z papíru

Julinka : Naučila jsem se tancovat na miminka.Nelíbí se mi, když kluci pouští z věže zvířátka.Bublinková zábava- ta se mi líbila nejvíc.

Amálka : Bylo to tu u vás ve školce nejlepší.Nučila jsem se vázat kličku.Vadil mi křik, bolí mě z toho hlava.

Markétka : Ve školce se mi líbilo všechno. Naučila jsem se tu uvázat kličku.Hodně mě bavilo, jak jsme vyráběli lodičky

A jaké jsou vaše vzpomínky na školku....?

Datum vložení: 7. 7. 2022 16:54
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2022 12:24

Svátek a výročí

Svátek má Klára

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den mládeže

Zítra má svátek Alena

Jsou-li v srpnu hory kalný, budou v zimě mrazy valný.

Když fouká v srpnu severák, bude dlouho pěkně pak.